Nieuwe wet 090x-nummers: overgangstermijn verlengd

Leidschendam - 2 mei 2013
Nieuwe wet 090x-nummers: overgangstermijn verlengd
Bron: Klantenservice Federatie

 

Mede door de KSF is de overgangstermijn van de nieuwe regeling verlengd 

 

De Minister van Economische Zaken maakte in de Staatscourant van 1 mei 2013 bekend dat de voorgestelde Regeling maximumtarieven 090x-klantenservicenummers per 13 juni 2014 in werking treedt en dat de wijziging Nummerplan per 1 juli 2013 in werking zal treden. Per die datum gaat ook de verplichte tariefmelding gelden.

 

Tariefmelding

Per 1 juli 2013 moet voorafgaand aan een gesprek worden vermeld welke aparte tarieven er gelden voor de informatie en voor het gesprek. Voor het bellen naar 090x-nummers voor klantenservice van bedrijven waarmee de consument reeds een gesloten overeenkomst heeft, geldt per 13 juni 2014 een maximum voor het informatietarief van € 0. In de Regeling zelf leest u alle wijzigingen.

 

Internetconsultatie

De KSF heeft haar leden in februari uitgenodigd te reageren op de internetconsultatie over de wijzigingen van het 0900-nummerplan en de tarifering. De reacties die daarop zijn binnengekomen zijn samengevat en aan het ministerie gestuurd. Op onze website kunt u de reactie van de KSF nalezen.

 

Verlengde overgangstermijn

Mede door de inbreng van de KSF is de overgangstermijn voor deze nieuwe wet verlengd. In eerste instantie was er sprake van een overgangstermijn van drie maanden voor de maximering van de tarieven. Uit het verslag van de internetconsultatie blijkt dat dat voor veel bedrijven niet haalbaar is. In allerlei uitingen worden de tarieven voor de klantenservice vermeld en om die uitingen, zoals passen en briefpapier, aan te passen is er meer tijd nodig. In redelijkheid heeft de Minister besloten de overgangstermijn te verlengen tot 13 maanden. De regeling voor het maximumtarief gaat daarom per 13 juni 2014 gelden.

 

 

Facebook Follow @KSFnederland